Odpowiednie suplementy dla mężczyzn – które wybrać?

Kobiety i mężczyźni mają odmienne zapotrzebowanie na witaminy. Wynika to przede wszystkim z innego trybu życia oraz z różnicy w mechanizmach przemiany materii. Różnice pojawiają się również w kontekście zapotrzebowania na dane składniki czy minerały.

Mężczyźni z reguły potrzebują więcej witamin i minerałów niż kobiety, ze względu na to iż mają oni większą masę kostną, mięśniową, a także większą objętość krwi. Co zatem powinna zawierać męska suplementacja?
Odpowiadając sobie na pytanie co to jest suplement diety, należy pamiętać iż jest to środek spożywczy, który stanowi uzupełnienie normalnej diety w dodatkowe witaminy, składniki mineralne lub inne substancje odżywcze. Pamiętajmy, że ilość oraz różnorodność tych składników uzależniona jest silnie od funkcjonowania męskiego organizmu. Dlatego mężczyźni przede wszystkim powinni zadbać w swojej diecie o uzupełnienie magnezu i potasu, które wspomagają pracę serca i układu nerwowego. Dodatkowo, warto uzupełnić dietę w witaminy z grupy B, które to pomagają w walce ze stresem i ogólnym zmęczeniem organizmu. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu prawidłowej płodności oraz poziomu testosteronu warto dostarczyć organizmowi cynk. Dodatkowo witamina C ma bardzo pozytywny wpływ na jakoś nasienia oraz płodność. W trosce o zdrowy wygląd, mężczyźni powinni uzupełniać poziom witamin takich jak: A, E i C, gdyż wpływają one na dobrą kondycję skóry. Kolejnym bardzo istotnym składnikiem, który powinien znaleźć miejsce w suplementacji mężczyzn jest bez wątpienia chrom. Przyczynia się on do właściwego metabolizmu składników odżywczych, a także prawidłowego poziomu glukozy we krwi.