Telefony w cenie domów czyli 10 najdroższych telefonów na świecie

Czasami wydaje na nowy telefon potrafi zaboleć. Zwłaszcza, że coraz częściej telefony kosztują tyle co średniej jakości samochód. Jednak nic to do tych 10 najdroższych telefonów świata. W cenie niektórych z nich można postawić dom, a nawet willę!

1.Motorola V220 Special Edition Cena : 51,8 tysiąca dolarów

To specjalna edycja Motorolii opracowana przez projektanta Petera Aloisson.
Aparat jest pokryty złotem i oklejony diamentami – w liczbie aż 1200 kamieni. Dodatkowo klawiatura telefonu to 18-karatowe złoto.

2.Vertu Diamond Cena : 88 tysięcy dolarów

Ten luksusowy telefon ma dwie ceny. Jedna to ta widniejąca na “metce”, zaś druga to ograniczona specyfikacja. Ta luksusowa komórka nie obsługuje m.in. Bluetooth. Nadrabia to jednak wyglądem – obudowa z 18-karatowego złota – do wyboru białe lub żółte – albo wersja z platyną i 385 diamentami.

3.Nokia 8800 Arte Pink Diamonds – 134 tysiące dolarów

Ta Nokia jeśli chodzi o specyfikacje nie różni się od popularnego modelu, dostępnego dla wszystkich. Wyjątkowość siedzi w jej obudowie. Podobnie jak poprzednie telefony, obudowa z 18-karatowego złota białego ale także dekoracje z 680 białych i różowych diamentów.

4.Peter Aloisson’s iPhone Princess Plus – 176,4 tysiąca dolarów

Pierwszy luksusowy telefon od Apple’a to nie lada gratka. Dookoła ekranu znajduje się obręcz z 18-karatowego białego złota. Na niej osadzono 320 diamentów. Dodatkowo na telefonie znajduje się 138 kamieni ze szlifem wykonanym specjalną techniką “Princess cut”.

5.Sony Ericsson Black Diamond – 300 tysięcy dolarów

Jaren Goh, odpowiedzialny za projekt tego telefonu, wyróżnił się na tle prezentowanych tu modeli. Przede wszystkim Black Diamond nie posiada na sobie żadnego złota, a tym bardziej kamieni szlachetnych.
Obudowa to poliwęglan, materiał niezwykle odporny na urazy i zarysowania, a dodatkowo wyglądający niesamowicie elegancko.

6.Vertu Signature Cobra – 310 tysięcy dolarów

Ta pozycja może zdziwić, gdyż wśród najbardziej luksusowych telefonów na świecie znalazł się… najbrzydszy telefon na świecie. Brzydota tego modelu pochodzi od przesady jubilera, Boucheronowi, który oprócz 439 rubinów, dwóch szmaragdów i dwóch diamentów na obudowie… Ułożył w kształcie węża. Jednym to się podoba, a drudzy na to narzekają.
Cóż – o gustach się nie dyskutuje.

7.Diamond Crypto Smartphone – 1,3 miliona dolarów

Ten telefon przekracza już swoją ceną milion dolarów. Przed długi czas był to również najdroższy telefon świata, a nadal jest jednym z najdroższych smartfonów świata.
Zasługą tego nie jest jedynie obudowa – choć platyna w połączeniu z 50 diamentami w tym ośmioma bardzo rzadkimi niebieskimi również ma znaczenie.
Komórka wyposażona jest w między innymi system Windows CE.

8. GoldVish „Le Million” – 1,3 miliona dolarów

Komórka została zaprojektowana i opracowana w styczniu 2008 roku jako dodatek do kolekcji Illusion Collection. W tym samym roku została wpisana do Księgi Guinnessa jako najbardziej ekskluzywny telefon świata.
Telefon posiada obudowę z 18-karatowego białego złota i diamentów wykonanych w specjalnej techniczne, które łącznie ważyły 20 karatów.

9.iPhone 3G Kings Button – 2,4 miliona dolarów

Peter Aloisson zaprojektował telefon z niezwykle bogatym i drogocennym klawiszem funkcyjnym. Mianowicie w tej komórce jest to 6,6-karatowy diament. Na dodatek obudowa została pokryta 18-karatowym złotem w trzech odcieniach : żółtym, białym i różowym. Na linii białego lśnią również 138 brylantów.

10.Goldstriker iPhone 3GS Supreme – 3,2 miliona dolarów

Aktualnie najdroższym telefonem na świecie jest iPhone wykonany przez Stuarta Hughesa dla firmy Goldstriker. Obudowa tego telefonu została pokryta 271 gramami 22-karatowego złota. Dodatkowo przyozdobiona 200 diamentami, z czego 53 tworzą logo Apple, a jeden 7.1 – karatowy to klawisz “Home”.
Poza tym na cenę wpływa opakowanie – 7 kilowe pudło wypełnione skórą z nubuku i złotym kaszmirem.