Co to jest odwodnienie liniowe?

Odwodnienie liniowe to cudowny odpływ, który zrewolucjonizował projektowanie pryszniców. Odpływ liniowy jest elegancki i wszechstronny i praktycznie niewidoczny! W ostatnim czasie coraz częściej wybiera się właśnie to rozwiązanie.

Jak działa odwodnienie liniowe?

Odpływy liniowe działają w taki sposób, by umożliwić przepływ wody przez odpływ do koryta lub kanału pod podłogą prysznica, a dalej woda trafia do zwykłego systemu odwadniającego. Najlepsi producenci zapewniają odpływy kompatybilne ze wszystkimi rodzajami pryszniców. Odpływ o stałej długości, w standardowym rozmiarze może być montowany od razu lub można go przyciąć tak, aby pasował do prysznica. Takie odpływy posiadają kołnierz wokół krawędzi; woda przepływa przez górę odpływu i koryta, omijając podłoże i eliminując potrzebę drugiej warstwy zaprawy wymaganej w większości instalacji odpływowych. Odwodnienie liniowe można zamontować praktycznie w każdym miejscu pod prysznicem: na progu, wzdłuż ściany, pod ławką prysznicową… możliwości są praktycznie nieograniczone. Nie każdy o tym wie, ale odpływy liniowe są niezwykle wszechstronne i mogą być używane do tworzenia niestandardowych rozwiązań odwadniających nie tylko w prysznicach, ale także w innych mokrych środowiskach, takich jak: spa, baseny, podjazdy, balkony… jeśli cokolwiek wymaga odwodnienia, odpływ liniowy może być najlepszą opcją.

Jak czyścić i konserwować odpływ liniowy?

Mając odpływ liniowy nie ma potrzeby skomplikowanego czyszczenia ani konserwacji. Regularne czyszczenie wodą z mydłem lub dowolnym środkiem czyszczącym sprawi, że odpływ będzie wolny od osadu i brudu; można oczywiście od czasu do czasu wyszorować go szczoteczką, aby utrzymać ruszt w czystości. Wiele odpływów liniowych jest wyposażonych w wyjmowany kosz, który wyłapuje włosy i inne zanieczyszczenia z rur, które przyczyniają się do zatykania; regularne opróżnianie kosza odpływowego, gwarantuje optymalną wydajność.

Odwodnienie liniowe a centralne

Odwodnienie liniowe ma tę przewagę nad odpływem centralnym, że odpływ liniowy upraszcza montaż podłogi i odpływu. Odpływ centralny wymaga, aby podłoga prysznica była nachylona z każdego z czterech końców, tak aby woda spływała do odpływu; odpływ liniowy wymaga pochylenia podłogi tylko w jednym kierunku, w kierunku odpływu. Odwodnienie liniowe pozwalają również na większą swobodę w umieszczaniu ich pod prysznicem, podczas gdy odpływy środkowe z definicji muszą być wyśrodkowane pod prysznicem. Odpływ liniowy można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu, w tym przy wejściu pod prysznic, co pozwala na zamontowanie prysznica bezprogowego lub bez drzwi bez zalania łazienki.