Mieć psa czy nie mieć?

Chcesz mieć psa? A może masz już psa? Jakie są zalety? A jakie wady posiadania takiego zwierzaka?

Zalety posiadania psów

Przede wszystkim psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. I to powinna być dla nas największa zaleta. Wcale nie jest to przecenione. Pies to zazwyczaj wierny kompan i towarzysz. Potrafi poprawić nam samopoczucie i sprawić, że pojawi się uśmiech na naszej twarzy. Wiele osób, które posiadają zwierzęta, są dzięki nim po prostu szczęśliwsze. Dlatego więc, warto mieć zwierzaka.

Wady

Niestety. Nie wszystko jest kolorowe. Psy potrafią nieźle nabałaganić. Oj ile po tym bywa sprzątania, wie tylko ten, który ma psa. Niestety, to nie wszystko. Częstym zjawiskiem jest występowanie pasożytów w sierści naszych zwierząt, z których najpopularniejsze są pchły. Warto wiedzieć, że mogą przenosić się one po naszym mieszkaniu również.

Więc warto mieć psa czy nie?

Pomyślmy. Z jednej strony jest bałagan. Ale z drugiej… Czy Ty nie robisz bałaganu? Czy zawsze masz porządek w domu? Dobrze wiesz, że to przecież można posprzątać. To tylko zwierzak. Trzeba się przyzwyczaić i być wyrozumiałym. Natomiast, co do pcheł. Masz coś takiego, jak nawet domowe sposoby na pchły u psa . Nie musi być to od razu problem tak wielki, że biegniesz do weterynarza. Możesz wykąpać psa i spryskać go roztworem wody z octem, który jest bardzo prosty w przygotowaniu i bardzo skuteczny. Poza tym są preparaty na pchły, które możemy kupić i wykorzystać. I usunąć szybo problem.
Chyba więc te wady są do tolerowania i usuwania. Można więc stwierdzić, że warto mieć psa. I być szczęśliwym.