Leasing zwrotny nieruchomości – kiedy przysługuje i jak go uzyskać?

Przedsiębiorcy poszukują korzystnych cenowo metod użytkowania danej rzeczy, która jest im niezbędna do prowadzenia biznesu. Podobna potrzeba objawia się w sferze finansów, a konkretnie pozyskiwania środków na rozwój. Czy wiedziałeś o istnieniu takiego mechanizmu jak leasing zwrotny nieruchomości? Jeśli nie, nasz poradnik jest dla Ciebie! Na przykładzie oferty Smartvest opiszemy, na czym polega to rozwiązanie i kto powinien się nim zainteresować. Zapraszamy do lektury!

Czym jest i jak działa leasing zwrotny nieruchomości?

Zastanawiasz się, która metoda finansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zobacz, jak działa leasing zwrotny domu, mieszkania lub lokalu biurowego!

Niezależnie od rodzaju nieruchomości objętej umową, procedura polega na odkupieniu jej przez podmiot finansujący od leasingobiorcy. Co zyskuje właściciel? Na jego konto wpływają pieniądze, które może wykorzystać na dowolny cel. Nie ustaje przy tym prawo do użytkowania danego lokalu. Klient biura leasingowego pozostaje uprawniony do kontynuowania dotychczasowej eksploatacji za miesięczną opłatą. Po ustaniu okresu zapisanego w umowie (zazwyczaj od 5 do 15 lat), leasingobiorca odkupuje budynek za ustaloną wcześniej kwotę.

Kto powinien rozważyć leasing zwrotny domu lub mieszkania?

W dobie turbulencji w gospodarce nie każda firma może skorzystać z bankowego kredytu gotówkowego. Z pomocą przychodzą oferty prywatnych firm takich jak Smartvest, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek pod zastaw i leasingu zwrotnym nieruchomości.

Omawiany tu produkt okazuje się strzałem w dziesiątkę dla nowych firm, podmiotów w kryzysie lub przedsiębiorców z negatywną historią w BIK. Pieniądze zamrożone w środkach trwałych możesz wykorzystać na poradzenie sobie z problemami i powrót na ścieżkę biznesowego rozwoju. Taka opcja jest przeważnie dużo tańsza niż usługi kredytowe.

Kiedy leasing zwrotny staje się opłacalny?

Nie wiesz, czy odsprzedanie budynku firmie leasingowej będzie dla Ciebie korzystne? Pamiętaj, że przetrwanie na konkurencyjnym rynku bardzo często zależy od dysponowania pokaźną pulą środków obrotowych. Jeśli sytuacja tego wymaga, leasing zwrotny nieruchomości od Smartvest pozostaje jedyną sensowną opcją na uzyskanie funduszy.

Oto najczęściej spotykane obszary, gdzie klienci biur pożyczkowych lokują pieniądze z czasowej odsprzedaży budynku:

  • spłata nawarstwiających się zobowiązań,
  • przywrócenie płynności w finansach przedsiębiorstwa,
  • inwestycje rozwojowe,
  • optymalizacja podatkowa.

Smartvest specjalizuje się w pomocy firmom w kryzysie. Leasing zwrotny nieruchomości stanowi skuteczne narzędzie do walki z bankructwami, które mogą się przytrafić nawet dobrze rokującym podmiotom.

Jak uzyskać leasing zwrotny?

Posiadasz na własność budynek, który jest wolny od dodatkowych obciążeń? Skorzystaj z propozycji prywatnych firm pozabankowych, a ograniczysz do minimum liczbę formalności. W przypadku leasingu zwrotnego nieruchomości wystarczy, że skompletujesz dokumentację i dołączysz ją do wniosku internetowego. Wejdź na stronę firmy Smartvest i wypełnij formularz online, który pozwoli Ci na szybkie pozyskanie niezbędnych środków