Wyjątkowe sentencje

Temat miłości i małżeństwa jest niewyczerpany. Zarówno fraza miłość jak i małżeństwo cytaty sentencje jest bardzo popularna w różnego rodzaju przeglądarkach internetowych. Wielu z was zapewne zastanawia się czemu złote myśli na te tematy cieszą się aż tak dużą popularnością. Otóż wielu z nas lubi poczytać sobie takie teksty ot tak po prostu. Czasem można się nad niektórymi głęboko zastanowić, inne rozbawią nas do łez.

 

Sentencje najczęściej grawerujemy na prezencie dla współmałżonka lub partnera. Taka Tabliczka z grawerem dołączona do prezentu czyni go wyjątkowym, przeznaczonym tylko i wyłącznie dla naszej drugiej połówki.
Będąc na weselu często możemy spotkać się z wpisami do księgi dla nowożeńców. Tutaj także bardzo ładnie z życzeniami będą prezentowały się cytaty lub sentencje.

 

Sentencji jest całe mnóstwo, oto tylko kilka z nich:
,, Szczęśliwe małżeństwo to mieszanka herbaty, składająca się z miłości, przyjaźni, namiętności i szacunku.”
‘’Idealne małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby , lecz kochania niedoskonałego człowieka, którego wybrało się na współmałżonka”
,, Miłość jest nie tylko uczuciem, nie jest wzruszeniem ani zakochaniem się. Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną odpowiedzialnością za siebie.”
,, Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona …. nie wypowiedziała .”
,,Miłość jest dawaniem, a nie braniem. Naprawianiem , a nie niszczeniem. Zaufaniem, nigdy zawodzeniem. Cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdej radości i każdego smutku.”
,, Najpiękniejszą ozdobą każdego męża jest szczęśliwa żona u jego boku.”
,, Małżeństwo stanowi nieraz doskonałe wyjście z trudnych sytuacji. Wyjście i fortecę, w której można się zabarykadować przeciw zbyt uporczywej rozpaczy.”
„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego co się tej nadziei może sprzeciwiać.”
,, Połączyć dwa życia to nie znaczy zdławić jedno z nich.”