Konwektor elektryczny — 5 najważniejszych zalet

Wybierając rewolucyjne źródła ogrzewania, warto skupić się na tych elektrycznych. W obliczu stale rosnących cen paliw one wydają się obecnie jednym z rozsądniejszych rozwiązań w kwestii komfortu cieplnego w mieszkaniach, biurach czy gabinetach usługowych. Jakie najważniejsze zalety przedstawia konwektor elektryczny? Kiedy warto wybrać ogrzewanie podłogowe Termofol Diamond? Sprawdź i zamów ten model dla siebie!

Możliwość połączenia z fotowoltaiką

Energooszczędność domów to dziś priorytet, gdyż ceny paliw wykorzystywanych do spalania w kotłach grzewczych stale rosną, a ogrzewanie wciąż jest najwyższym kosztem eksploatacyjnym Konwektor elektryczny podobnie jak folie Termofol Diamond można połączyć z systemem fotowoltaicznym. Tym samym produkując prąd ze słońca, zasilasz swój grzejnik lub folię podłogową przy minimalnych wydatkach na energię elektryczną!

Brak konieczności modernizacji pomieszczeń

Wolnostojące grzejniki nowoczesnego typu polecane są w przypadku, gdy chce się zastosować ogrzewanie konwekcyjne, czyli polegające na ogrzewaniu powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Wybierając konwektor elektryczny, nie musisz przeprowadzać remontu, by wdrożyć odpowiedni system – wystarczy go zainstalować na ścianie lub podłodze i uruchomić. Jeśli myślisz o tym, by przy okazji budowy lub modernizacji zafundować sobie wysokojakościową podłogówkę, wybierz Termofol Diamond – działającą na podczerwień, zmniejszającą zużycie energii poprzez możliwość utrzymania niskiej temperatury w domu bez utraty komfortu cieplnego.

Wygodne sterowanie – również za pomocą aplikacji

W nowoczesnych systemach bardzo ważne jest to, aby dopasowywać sposób grzania do indywidualnych preferencji domowników, a także ich stylu życia. Wybierając konwektor elektryczny, możesz nie tylko zaprogramować temperaturę ogrzewania na konkretne dni i godziny, dopasowując ją do warunków panujących na zewnątrz i czynności wykonywania w domu, ale również robić to przy pomocy aplikacji w smartfonie czy tablecie! Termofol Diamond to system wyposażony w panel, który również pozwoli na wygodną obsługę, bez konieczności regulowania każdego pomieszczenia z osobna.

Możliwość zamontowania w łazience

Bardzo ważne jest to, aby systemy grzewcze wykorzystywane w łazience były odporne na zachlapanie wodą. Taki jest właśnie nowoczesny konwektor elektryczny, o klasie szczelności IP24. Jest on doskonały w przypadku używania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza. Również podłogówka Termofol Diamond skryta pod szczelną podłogą zapewni Ci komfort użytkowania w trudnych warunkach bez obaw o uszkodzenie urządzeń.

Estetyczny design

Współczesne grzejniki ścienne lub stojące na nóżkach z obudową z hartowanego szkła i dotykowym panelem cyfrowym doskonale sprawdzają się we współczesnych aranżacjach. Konwektor elektryczny z pewnością je uzupełni i wtopi się w ich tło. Z kolei Termofol Diamond pozwala uniknąć montażu grzejników na ścianach i tym samym sprawia, że wszystkie powierzchnie płaskie są ujednolicone i łatwiejsze do urządzenia. Zainwestuj w nowoczesne systemy grzewcze i przekonaj się, że to estetyczne rozwiązanie również do Twojego domu!