Naklejki – zrób to sam

Sprzedajesz paczki przez internet? A może po prostu chcesz wydrukować sobie ładną nalepkę? Przekonaj się, że drukowanie etykiet w domowych warunkach nie tylko jest możliwe, lecz również bardzo łatwe. Na pewno sobie poradzisz.

Niezbędne przedmioty

Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, by wydrukować własną nalepkę. Zwykła drukarka laserowa czy atramentowa powinna wystarczyć. Przyda ci się za to papier samoprzylepny, najlepiej matowy. W przypadku błyszczącego istnieje ryzyko, że wzór się rozmaże. Do drukarek laserowych możemy użyć też folii samoprzylepnej.

Kolejność czynności

Wybierzmy grafikę. W ustawieniach drukarki należy wybrać odpowiedni rozmiar druku, jego jakość, odznaczyć pole „dopasuj do ramki”, a następnie kliknąć drukuj.
Możemy też cały projekt np. kilku nalepek przygotować w Wordzie i potem wydrukować. Gotowe wytniemy nożyczkami lub za pomocą gilotyny. Jeśli zamierzamy nasze etykiety naklejać na otwartej przestrzeni, gdzie będą narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, zabezpieczmy nalepki, przyklejając na nie bezbarwną folię samoprzylepną.
Oczywiście zabawy może być więcej, jeśli mamy brokat i nadmiar wolnego czasu.

Jakość druku

Jakość wydruku zależy od samej drukarki. Im lepsza drukarka, tym większa szansa, że nasze naklejki będą ładne. Do druku naklejek lepiej nadają się drukarki atramentowe, jednak te wydrukowane przez drukarki laserowe cechują się lepszą trwałością druku.

Jeszcze lepszy sprzęt do druku

Jeśli zamierzasz masowo drukować etykiety, bądź otworzyć hurtownię naklejek, warto zainwestować w drukarkę przeznaczoną specjalnie do tego zadania. Godna polecenia jest Epson L365, idealna do użytku domowego i stosunkowo niedroga, z zastrzeżeniem, że tusze atramentowe szybko wysychają, więc należy drukować min. raz w tygodniu.

Zamiast nożyczek

Producenci proponują nam wiele narzędzi do ładnego wycinania naklejek. W tym celu można kupić np. ploter tnący, dzięki któremu nasze nalepki będą równe.

Udanych wydruków!