Boliwia – atrakcje turystyczne

Boliwia to jedno z państw Ameryki Północnej, które mimo swojego piękna i wciąż dzikich terenów, nie jest szczególnie popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. Ten górzysty kraj ma jednak wiele do zaoferowania i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników.

Boliwia – najpiękniejsze miejsca

Z pewnością Droga smierci Boliwia jest jednym z miejsc, których nie można pominąć podczas wizyty w tym państwie. To kręta, wijąca się droga tuż przy skarpie, która ciągnie się na długość ponad 60 kilometrów. Pokonywana jest najczęściej samochodem lub rowerem, jednak nie brakuje również osób, które chcą przemierzyć choćby fragment drogi pieszo. Niebezpieczeństwo rekompensowane jest przez niezwykłe widoki. Na terenie Boliwii znajduje się również najsłynniejsza solna pustynia oraz kilka jezior, które słyną ze swojej intensywnej, niecodziennej barwy – Laguna Verde ma intensywnie lazurowy kolor, zaś Laguna Colorada charakteryzuje się bordowym zabarwieniem wody. Wart zobaczenia jest również Park Narodowy Madidi, Valle de la Luna (Dolina Księżycowa) czy Parinacota, ogromny wulkan, który wznosi się na wysokość 6348m.

Zabytki Boliwii

Boliwia to państwo, w którym znajduje się kilka starożytnych zabytków. Najpopularniejszym z nich jest Tiahuanaco – ruiny miasta, którego powstanie datuje się na VI wiek p.n.e. z monumentalną, wysoką na 15 metrów budowlą, która najprawdopodobniej niegdyś była świątynią. Rodowici mieszkańcy Boliwii uznają za święte miejsce Wyspę Księżyca na jeziorze Titicaca, na której mieszczą się ruiny świątyni Kapłanek Słońca. Boliwijczycy to w większości osoby wyznania chrześcijańskiego, dlatego w niemal każdym większym mieście znajdziemy zabytki kultury chrześcijańskiej, kościoły oraz kapliczki.

Boliwia to duży kraj, w którym czeka na nas wiele atrakcji. Choć słynie z wspaniałych widok i miejsc naturalnych, znajdziemy tu również klimatyczne miejscowości górskie oraz miasta i miasteczka, w których będziemy mogli cieszyć się doskonałym jedzeniem i towarzystwem uśmiechniętych ludzi.