Doskonałe ryby dla początkujących. Jakie ryby wybrać?

W wielu domach coraz częściej spotkać można różnego rodzaju akwaria, wypełnione nie tylko barwnymi rybami ale również roślinnością, która nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Z racji dużego zainteresowania hodowlą tych zwierząt, stworzono akwaria oraz dodatki pasujące niemal do każdego wnętrza. Warto też wspomnieć, że w hodowli ryb, ma również znaczenie wielkość zbiornika w którym się znajdują. Zbyt duży ścisk może wpłynąć na występowanie u ryb chorób oraz schorzeń, które doprowadzą do ich śmierci.

Jakie ryby wybrać dla początkującego hodowcy? Czy są specjalne gatunki ryb, które najbardziej nadają się na założenie domowego akwarium?

W sklepach zoologicznych nie brakuje barwnych rybek, o różnym rozmiarze. Prócz cech wyglądu, różnią się sposobem życia oraz wymagają zróżnicowanych warunków by przetrwać.
Do popularnych ryb, polecanych dla początkowego hodowcy zaleca się ryby kąsaczowate . To najbardziej liczna grupa ryb, którą wyróżnia wyjątkowa zwinność, niewielki rozmiar, płetwa tłuszczowa oraz uzębienie.
Ryby można hodować w niewielkiej ilości jak i dużym stadzie. Żywią się głównie roślinami lub mięsem, jednak wiele gatunków je wszystko co znajdzie się w akwarium.
Ryby są proste w hodowli, nie wymagają specjalnego traktowania oraz szybko się rozmnażają, poprzez składanie ikry głównie na roślinach.
Z racji pięknego i bardzo zróżnicowanego ubarwienia oraz pływania głównie w środkowej lub górnej warstwie wody, będą żywą atrakcją która ubarwi każde pomieszczenie i sprawi, że przyglądający się im ludzie, będą zachwyceni.