Branżowe ciekawostki z różnych dziedzin!

Koraliki – podstawowy element w tworzeniu biżuterii hand – made

Można śmiało powiedzieć, że tworzenie biżuterii hand – made stało się prawdziwym hitem, jako sposób na zarabianie pieniędzy, a także jako doskonały sposób na relaksowanie się w wolnym czasie. Mnogość dostępnych elementów ozdobnych, wzorowanych na dodatkach jubilerskich sprawia, że powstają prawdziwe dzieła sztuki. Podstawowym elementem do ręcznego wyrobu biżuterii są koraliki. Te drobne składniki wykonane z tak różnorodnych materiałów, ozdabiane przeróżnymi technikami zdobniczymi i pochodzące z najodleglejszych zakątków świata zasługują na bardziej szczegółowy opis.

Czym charakteryzują się koraliki?

Koraliki są znane od wielu wieków. Zanim przyjęły funkcję typowo zdobniczą, służyły jako element obrzędów religijnych. Były to drobne kamyki, muszelki, drewniane kulki czy nasiona owoców, które poprzez przewierconą dziurkę łączono ze sobą w sznury.

Koraliki w formie kulki, owalu czy innych geometrycznych kształtów, z dziurką przez środek przetrwały do dziś. Jednak są produkowane praktycznie ze wszystkich dostępnych materiałów. Popularne są koraliki szklane, plastikowe, drewniane, metalowe, papierowe, czy też ceramiczne. Bardzo atrakcyjnym materiałem do ręcznego tworzenia biżuterii są koraliki z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych. Dostępne w sprzedaży są przepięknie zdobione specjalnymi technikami koraliki millefiori, lampowe, a także cloisonne.

Dlaczego biżuteria hand – made jest tak popularna?

Przede wszystkim wielką zaletą biżuterii hand – made jest jej oryginalność. Można śmiało przyjąć, że nie ma dwóch takich samych egzemplarzy bransoletki, kolczyków, naszyjnika czy kompletu. Każdy z nich czymś się różni, ponieważ nie wychodzą z taśmy produkcyjnej, a są wytworem ludzkich rąk.

W sprzedaży, głównie internetowej można kupić biżuterię na każdą okazję, zarówno pojedyncze elementy, jak bransoletki czy naszyjniki, jak i całe komplety. Takie ozdoby chętnie noszone są przez kobiety, ale również coraz częściej przez mężczyzn.

Dużą popularnością cieszą się zestawy biżuterii ślubnej, wykonanej z eleganckich koralików i dodatków w pastelowej kolorystyce, idealnie pasującej do sukni ślubnych. Takie komplety nie kosztują drogo, a są niezwykle efektowne i znakomicie podkreślają uroczysty charakter ślubu.

Jak zacząć przygodę z samodzielnym tworzeniem biżuterii?

Wystarczy przejrzeć na licznych stronach internetowych filmy instruktażowe, opisujące w najdrobniejszych szczegółach wszystkie czynności związane z tworzeniem biżuterii. Następnie trzeba zgromadzić kilka potrzebnych narzędzi, dodatków do łączenia elementów, a także wybrać piękne koraliki zgodnie ze swoim gustem. I można zaczynać swoją przygodę z biżuterią hand – made.

Już sam etap przeglądania stron internetowych oferujących koraliki w niezliczonej ilości kolorów i wzorów jest wielką przyjemnością. Tworzenie naszyjnika czy bransoletki z koralików według własnego pomysłu i projektu jest zajęciem fascynującym i relaksującym, a osiągniecie zamierzonego efektu w postaci gotowej biżuterii daje mnóstwo radości.

O porady eksperta zapytaj Ekorale.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.